Body: 

Dokončili jsme výměnu a konzolidaci serverů v datovém centru DATONA. Datové centrum DATONA slouží hlavně pro hosting informačních a pokladních systémů DATONA našich zákazníků.

Díky velké výkonvé hustotě nových serverů máme k dispozici několik desítek jader velmi výkonných CPU Xeon, téměř 300 GB operační paměti a kvalitní výkonný diskový subsystém s velkým počtem IOPS optimalizovaný pro databáze.

V neveřejném výběrovém řízení zvítězily servery DELL. Vlastní servery vykazují redundanci v mnoha ohledech:

  • Paměti mají ECC

  • Diskový subsystém využívá technologii RAID (5 nebo 10) a disponuje ochranou dat i v případě, že by nastal současný výpadek obou napájecích větví nebo současná porucha obou zdrojů,

  • Redundantní napájecí zdroje jsou vyměnitelné za provozu

Faktická výchozí spolehlivost a redundance hardware je doplněna možnostmi virtualizačního prostředí.

Tel. 602 200 655

DATONA PICCOLO verze 2018 je připravena ke stažení. 

Kromě aktualizací číselných řad pro rok 2018, možnosti zobrazit několik časových období a systémové podpory mnoha pokladních periferií poskytuje DATONA PICCOLO ve verzi 2018 ještě rychlejší odezvy než poskytovaly předchozí verze. 

Ústavní soud zrušil náběh 3. a 4. vlny EET. V EET nemusí být platby kartou a z účtenek zmizí DIČ. Ubytování, stravování a pohostinství se EET týká od 1.12.2016. Od 1.3.2017 se EET týká i obchodů.

DIGI650DATONA má pro Vás připraveno řešení pro prodejny a obchodní sítě s lahůdkami a váženým zbožím.

Nová verze pokladního systému umožňuje snadné ruční vyhledávání zboží i v případě, že k pokladně je připojen scanner čárových kódů a pokladna využívá výběrová menu. POKLADNÍ SYSTÉM - KLÁVESNIČKA

Pokladní systémy DATONA podporují váhoscanner Stratos. Váhoscanner stratos je vybaven špičkovým scannerem firmy Honeywell a váhou DIDI 866.