Centrální nákup - způsob jak snížit pořizovací ceny!

Máte síť prodejen a chcete optimalizovat náklady na jejich zásobování?
Není nic jednoduššího. Využijte množstevních slev u svých dodavatelů a objednávejte zboží pro všechny své prodejny najednou.

Náš skladový systém Vám na jedné obrazovce sdělí stav zboží na všech Vašich skladech. Z prodejních statistik lehce zjistíte, která prodejna, který den a v jakém množství objednávané zboží prodává. Po pár měsících budete schopni předem odhadnout, kdy a které zboží objednat. Navíc při zadávání příjemky Vám systém sám ukáže, jestli jste nakoupili za standardní cenu. Můžete tak jednoduše hlídat, zda Vaši dodavatelé dodržují dohodnuté ceny.

Chtěli byste ještě něco víc?
Můžete si nastavit minimální skladové množství, které má mít prodejna vždy k dispozici. Systém Vám sám předpřipraví objednávku a Vám bude stačit ji odsouhlasit nebo upravit a odeslat dodavateli.

Že Vás zatěžuje zadávání velkého množství příjemek?
Domluvte se s dodavatelem, aby Vám dodací listy posílal elektronicky a vkládejte příjemky na tři kliknutí myší! Že Váš dodavatel něco takového nedokáže? Nezoufejte. V našem systému stačí zadat celou příjemku jen jednou. Při dalším příjmu zboží jedním kliknutím vytvoříte kopii příjemky, a pak už stačí ji jen upravit dle skutečnosti. Takové rychlé naskladnění jste ještě neviděli. A to ještě nevíte, že stejně rychle můžete vytvořit i vratku.

Budete mít centrální sklad nebo všechno zboží necháte rozvézt na jednotlivé prodejny?
To už záleží jen na Vás. Převod mezi sklady je s DATONOU tak jednoduchý, že Vám bude vadit, že přesné plánování skladových zásob minimalizuje možnost tuto naši funkci využít.

 

OBJEDNÁVKOVÝ SYSTÉM

Modul objednávky slouží pro řízení přijatých, vydaných a interních objednávek a předobjednávek.

Objednávky přijaté  Objednávky vydané  Objednávky interní

objednavky_modul.jpg

Objednávky přijaté a předobjednávky

Do objednávky přijaté lze zadat kromě Položek a Množství, Popis, Datum potvrzené a požadované, Poznámku a Poznámku pro tisk. Je-li odběratelem firma, zadává se výběrem ze seznamu firem, možno používat zkratku odběratele pro rychlé zadávání. Je-li odběratelem zákazník s registrací, zadává se z Věrnostních účtů. Pokud je odběratelem zákazník bez registrace, zadává se Fakturační / Dodací adresa do záložky adresy, které se z objednávky přenesou do dodacího listu a na fakturu.

Možno zadat zda jde o Komisní zboží. Pokud má zákazník nárok na slevu, pak lze vyplnit částku do pole Sleva na základě dohody, zák. karty, slevového kuponu... Externí číslo  např. zákaznické číslo, číslo smlouvy nebo vlastní číslo objednávky zákazníka...  Nechybí funkce Nerozdělovat objednávku, v případě, že zákazník si přeje pouze kompletní objednávku. Dále se doplňuje Doprava, Platba. Možno vyplnit i Cena dopravy, Cena platby, Datum platby, VS

Objednávku lze založit hromadně pomocí importu z Excel tabulky. Dále lze vytvořit objednávku přijatou kopií stávající. Ve sloupci Stav se zobrazí aktuální stav objednávky: Objednáno zákazníkem, Potvrzeno zákazníkem, Schváleno, Objednáno u dodavatele, Nevychystatelná, K vychystání, Vychystáváno, Připraveno k expedici, Vyexpedováno, Dodáno, Nefakturováno, Přesunuto, Stornováno.

Pomocí rychlých filtrů lze zobrazit objednávky:

  • dle stavu: Všechny, Objednáno zákazníkem, Potvrzeno zákazníkem, Schváleno, Objednáno u dodavatele, Nevychystatelná, K vychystání, Vychystáváno, Připraveno k expedici, Vyexpedováno, Dodáno, Nefakturováno, Přesunuto, Stornováno
  • dle vyřízení: NEvyřízené, Předobjednávky (nevyřízené), Všechny, Vyřízené, S DODL.
  • dle typu dopravy: Všechny typy dopravy, Doprava pošta, Zásilková služba, Kurýr, Osobní odběr
  • dle typu platby: Všechny typy platby, Dobírka, Hotově, Převodem

Snadno zobrazíte jedním kliknutím Položky objednávky a Položky nevyřízených objednávek, dále Adresy, Zákazníky, Firmy, Dod.list, Balíky, Proforma fakturu, Fakturu. Z objednávky lze vystavit jedním příkazem Objednávku vydanou, Dodací list, Fakturu, Proforma fakturu, Převodku nebo Předobjednávku.  Zákazníkovi lze přidělit jedním příkazem Zákaznickou kartu. Položky objednávky lze Sloučit s jinou objednávkou nebo Rozdělit objednávku a vydat dostupné množství. Nechybí funkce Expedice, kde napípnutím čárového kódu zboží vyskladníte ze skladu a založíte Dodací list. Vytisknout lze Objednávku, Přehled objednávek, Fakturu a Dodací list k objednávce nebo Štítek na balík. Nastavit lze Vámi užívané dopravce a jejich ceny, které se zobrazí na dokladech.

 

Objednávky vydané

Do Objednávky vydané lze zadat kromě Položek a Množství, Popis, Datum potvrzené či požadované. Firma se zadává výběrem ze seznamu firem, možno používat zkratku dodavatele pro rychlé zadávání. Dle oprávnění uživatele nastavit Schválení objednávky. Možno zadat zda jde o Komisní zboží. Pokud máte nárok na slevu na základě dohody, smlouvy, zákaznické karty, slevového kuponu lze do pole Sleva zadat tuto slevu. Externí číslo  např. Vaše zákaznické číslo u dodavatele, číslo smlouvy... Možnost Nerozdělovat objednávku v případě, že chcete obdržet kompletní zásilku objednaného zboží. Položky zadat ručně nebo pomocí čtečky. Objednávku lze založit hromadně pomocí importu z excelové tabulky, kopií stávající objednávky, z objednávky přijaté nebo z účtenky.

Evidence objednávek vydaných

Pomocí rychlých filtrů lze zobrazit objednávky: Všechny, Neschváleno, Schváleno, Schváleno ale nevyřízeno, Vyřízeno. Snadno zobrazíte jedním kliknutím Položky objednávky nebo odešlete objednávku ve formátu PDF Mailem. Objednávku vydanou lze jedním příkazem Schválit či Odvolat schválení (oprávněný uživatel). Z objednávky lze vystavit Příjemku - automaticky se předvyplní příjemka - nelze změnit údaje v Položky na příjemce,  Příjemku volně - automaticky se předvyplní příjemka. Doplnit údaje v hlavičce příjemky. Možno změnit údaje v Položky na příjemce (na faktuře jiná cena než na objednávce např. zdražení či množstevní sleva).

 

Objednávky interní

Objednávka interní je vnitropodnikovým dokladem. Užívá se pro objednání poboček z centrálního skladu apod. Do objednávky lze zadat Položky, Množství, Popis, Datum potvrzené a požadované, Poznámku a Ze skladu, Do skladu. Nechybí funkce Nerozdělovat objednávku, v případě, že vedoucí na pobočce si přeje pouze kompletní objednávku. Objednávku lze založit hromadně pomocí importu z excelové tabulky nebo kopií stávající objednávky.

Evidence objednávek interních

Snadno zobrazíte jedním kliknutím Položky objednávky. Z objednávky lze vystavit jedním příkazem Převodku.