Oprava Postgresql pro Windows 10 Fall Creators Update

Pokud Vám po instalaci Fall creators update na operačním systému Windows 10 nefunguje Pokladna DATONA, je pravděpodobné že není spuštěn databázový server PostgreSQL.  V Aplikačním logu Windows se v takových případech nejčastěji objevuje hláška "configuration file "C:/Program Files/PostgreSQL/9.X/data/postgresql.conf" contains errors".

Chyba je způsobena tím, že po instalalci Fall creators update na Windows 10 vzniká u PostgreSQL problém s jazykovou identifikací.

Pro nápravu problému stačí nainstalovat následující program: cs-CZ_DATONA

Chyba se týka pouze uživatelů, kteří jako lokální databázový systém pokladny používají PostgreSQL. Uživatelů, kteží jako lokální DB pokladny používají MSSQL, OLEDB ani SQLite se chyba netýka.

 

Tel. 602 200 655

DATONA PICCOLO verze 2019 je připravena ke stažení. 

Kromě aktualizací číselných řad pro rok 2019, možnosti zobrazit několik časových období a systémové podpory mnoha pokladních periferií poskytuje DATONA PICCOLO ve verzi 2019 ještě rychlejší odezvy než poskytovaly předchozí verze. 

Ústavní soud zrušil náběh 3. a 4. vlny EET. V EET nemusí být platby kartou a z účtenek zmizí DIČ. Ubytování, stravování a pohostinství se EET týká od 1.12.2016. Od 1.3.2017 se EET týká i obchodů.

DIGI650DATONA má pro Vás připraveno řešení pro prodejny a obchodní sítě s lahůdkami a váženým zbožím.

Nová verze pokladního systému umožňuje snadné ruční vyhledávání zboží i v případě, že k pokladně je připojen scanner čárových kódů a pokladna využívá výběrová menu. POKLADNÍ SYSTÉM - KLÁVESNIČKA

Pokladní systémy DATONA podporují váhoscanner Stratos. Váhoscanner stratos je vybaven špičkovým scannerem firmy Honeywell a váhou DIDI 866.